מה קורה אם נתפסתי נוהג ללא רישיון?

מה קורה אם נתפסתי נוהג ללא רישיון?
credit:canva

על פי סעיף 10 לפקודת התעבורה נקבע כי "לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רישיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג, שניתן על פי פקודה זו, ולא ינהג אדם אלא בהתאם לתנאי הרישיון זולת אם פוטר מחובת רישיון נהיגה ובמידה שפוטר".

החוק מפריד בין שלושה מצבים- מצב של אי חידוש רישיון- שעלול לגרור לקנס או משפט במקרה שהרישיון אינו בתוקף, והזמנה לדין במידה ואינו בתוקף מעל שישה חודשים. אם הרישיון אינו תקף מעל לשנה, משרד הרישוי יכול לדרוש מהנהג לעבור תיקון כגון מבחן עיוני, קורס נהיגה נכונה או אפילו טסט מעשי. עבירה זו נחשבת לעבירה טכנית מול בית המשפט, אך חשוב להסדיר את החוב בזמן.

אם הרישיון אינו מתאים לסוג הרכב- מדובר בעבירה חמורה יותר בדרגתה מול בית המשפט, שנוטה להסתכל על נהגים אלה כמסוכנים לציבור, ולרוב יטילו פסילה לתקופה ארוכה, פסילה על תנאי וקנס כספי, ובמקרים אחרים- או במקרים שמדובר בעבירה חוזרת- עונש מאסר בפועל. העבירה האחרונה והחמורה ביותר בעיני החוק היא נהיגה ללא רישיון נהיגה- עונש המינימום הקבוע בחוק לעבירה מסוג זה הוא מאסר בפועל של עד שנתיים ופסילה בפועל למשך שלושה חודשים לפחות.

מה קורה אם נתפסתי נוהג ללא רישיון נהיגה?

אם נתפסת נוהג ללא רישיון נהיגה, עלייך להיוועץ במהרה בעורך דין טוב, המתמחה בדיני תעבורה, על מנת למנוע מצב בו תגיע למאסר בפועל. אם חיפשת עורך דין תעבורה בחיפה ראית בוודאי שיש עורכי דין מומחים רבים בחיפה ובכלל. חשוב להצטייד בעורך דין לענייני תעבורה בהקדם, שכן מדובר על עונש חמור שניתן לקבל ורצוי למנוע אותו ככל שניתן, במיוחד אם עדיין לא קיבלת רישיון נהיגה ונהגת על הכביש בכל זאת. עורך דין אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס, יעניק לכם שירות בלתי מתפשר ואת כל המידע הרלוונטי בנושא.

ומה לגבי נהיגה בשעת רישיון בשלילה?

נהיגה ללא רישיון הינה עבירה חמורה, אשר עונשה יכול להיות כבד ולהגיע למאסר של עד שלוש שנים בפועל וקנס כספי. אם נתפסת נוהג ללא רישיון, עליך לעשות כל מה שניתן כדי לצמצם נזקים אל מול בית המשפט ולנסות להציג בפניו נסיבות מקלות. מדובר בעבירה חמורה ופלילית בעיני החוק וחשוב להתייעץ עם עורך הדין מומחה כבר בשלב בו עוצרים אותך השוטרים. עורך דין אלי אנושי שופט תעבורה בדימוס, ישמח לייצג אתכם ולענות עבורכם על כל שאלה בנושא.

אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; אין בו טענה לייצוג הנאשם, כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

צלצלו עוד היום: 050-5738228

עסקים נוספים במגזין
מעצבת פנים ברחובות
עיצוב פנים הוא תחום מבוקש מאוד. חללים שונים עוברים תהליך...
טיפול פסיכולוגי בצפון
טיפול פסיכולוגי אינו נחשב למותרות ועם שגרה לחוצה ומאתגרת כמו...
אותיות גרפולוגיה
פנו בהקדם אל גרפולוג מומחה
אותיות גרפולוגיה גרפולוגיה הוא מקצוע שבוחן לעומק את כתב היד של...
עבירות מין- תחום רגיש במיוחד במשפט הפלילי
עבירות מין הן נושא רגיש במיוחד בתוך המשפט הפלילי. ההתייחסות...
עורך דין לענייני צוואה
עורך דין לענייני צוואה עורך צוואות ומייצג לקוחות כאשר מתעוררות...
מקרן להשכרה
במידה ואתם מארגנים הקרנה עבור קהל גדול של כל דבר...
רנטגן עד הבית
בדיקות רפואיות שיש לבצע במרפאה או בבית חולים עשויות להיות...
תרופות במחירים הזולים ביותר שתוכלו למצוא
אם חשבתם לקנות שוב ויאגרה בישראל ונחרדתם מהמחיר, למה לא...
הדרך הנכונה לעשות שיפוצים בבית
רבים מאיתנו חושבים מידי פעם על שיפוץ שהם היו רוצים...
פינות אוכל מאלומיניום לגינה: השילוב המושלם בין עמידות ועיצוב
פינות אוכל לגינה עשויות מאלומיניום מציעות את השילוב המושלם בין...
דילוג לתוכן