הלוואות לעסקים בערבות המדינה

0
34
credit:pixabay

אחד החסמים המשמעותיים של עסקים קטנים בהתקדמות בדרך העסקית שבחרנו לעצמם היא בעיתה מימו על מנת שעסק יוכל לפרוח ולגדול הוא צריך כסף והרבה לא תמיד יש לו מימון לכך. על מנת להקל על עסקים אלו את הצעדים הראשונים בעולם העסקים.

קיימות הלוואות לעסקים בערבות המדינה מצד אחד המדינה מעניקה לעסק את הכסף שהוא זקוק לו ללא ביטחונות גבוהים במיוחד מצד שני הוא מאפשר לבנק לסמוך על בעל העסק ולהעניק לו את ההלוואה בכך שאם הלווה אינו משלם המדינה ערבה לכך שהוא יחזיר. מסיבה זו הפכו הלוואות אלו לכלי עיקרי למימון אשראי אצל בעלי עסקים שמיצו את יכולות האשראי שלהם אצל הבנק ועדיין זקוקים להלוואה על מנת להגדיל את העסק.

במה שונה הלוואות בערבות המדינה לעסקים להלוואה רגילה?

הלוואות בערבות המדינה הן הלוואות שדורשות ביטחונות מעטים בוודאי ביחס להלוואות בנק רגילות בשל העובדה כי המדינה ערבה לרוב הביטחונות שיש צורך להגיש לבנק. לאחר שהעסק קיבל אישור להלוואה כזו הבנק יכול לתת לו עוד הלוואות הבנקים ישמחו לתת לו אותה כי נהנים בסך הכל מערבות המדינה תשלום. המחיר של ההלוואות האלו בדרך כלל יקר יותר מהלוואות אחרות אך הן משתלמות יותר.

למה כדאי לשים לב כאשר מתעניינים בהלוואות לעסקים בערבות המדינה?

  • ערבות בעלים – הבנק בכל זאת ידרוש מהעסק להציג ערבות בעלים הבנק ישמח לנצל את הערבות הזו קודם כל ואחר כך את ערבות המדינה לכן יש לשים לב לכך.
  • בחינה מקצועית- יש לוודא כי העסק מלווה מבחינה כלכלית על ידי גוף לווה מילוי של כל המסמכים וצירופם בצורה מלאה ומדויקת יכול לזרז את התהליך.
  • אורות אדומים- עסק שהוא נקלע לקשיים והחשבון שלו מוגבל או שבעבר הוא קיבל אישור של הלוואות לעסקים בערבות מדינה והוא לא הצליח לעמוד בתשלומים והלוואה נפרסה מחדש, לא בטוח שיאשרו לו הלוואה נוספת ויש לשים לב לכך לפני הגשת הבקשה.
  • משא ומתן – ניתן לנהל משא ומתן עם הבנק בכל הקשור לנושא ההלוואה כמו ריבית וכ"ו.

 

 

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here