האם האהבה שלך לאלכוהול הפכה להתמכרות? אלו כמה מהסימנים שכדאי לבחון מקרוב

0
97
התמכרות
Credit: Pixabay.com

מהתמכרות להימורים ועד התמכרות להירואין, ברוב המקרים הכוח ההרסני של ההתמכרות ישתלט על חיינו בהדרגה ומבלי שכלל נשים לב לכך. מבין כל החומרים וההתנהגויות שאנו עשויים לפתח בהן תלות, האלכוהול הוא ללא ספק אחד מהנפוצים והמסוכנים ביותר שבהם. לעתים קרובות, למעגל הקרוב לנו ייקח זמן רב להבין שמשהו אינו כשורה וסביר להניח שגם אנו נשקיע אנרגיה רבה בהסתרת כל סימן שיסגיר את המצב. בהתחלה, קל להתעלם מההתדרדרות המתונה הזו. עם זאת, מה שעלול להיראות כבעיה קלה שעדיין תחת שליטה, עשויה להפוך לסכנה שלא נדע כיצד לעצור עוד. צוות מרכז אמיל ריכז כאן כמה סימנים שחשוב שלא נתעלם מהם.

זה הזמן לשנות מסלול ולצאת לדרך חדשה

בשלבים הראשונים של ההתמכרות, אנו מתמסרים לאלכוהול. הוא נתפס בעינינו כמשחרר הגדול הפותח בפנינו שער אל חיים של חוויות והרפתקאות. הביטחון העצמי עולה ולעתים, נראה שקל לנו מאי פעם להתמודד עם קשיים רבים שהעיקו עלינו במהלך חיינו. עם הזמן, אומנם, האלכוהול מתגלה כרודן והחיים תחת ידו הנוקשה הולכים ומסתבכים. אלו כמה סימנים ראשונים, מהקלים לקשים, לרגע המהפך הזה:

  • הצגת תירוצים לשתיית עוד משקה כמו מתח או רצון "להרגיש משוחררים"
  • בחירה בשתייה על פני תחומי אחריות והתחייבויות שונות
  • התבודדות מחברים ובני משפחה
  • רוב השתייה נעשית לבד ובהיחבא
  • עצבנות ושינויים קיצוניים במצב הרוח
  • אובדן זיכרון לטווח קצר או הופעת "חורים" בזיכרון

חשוב שנהיה ערניים לכל הרמזורים האדומים הללו שמהבהבים בגוף ובתודעה שלנו. זוהי דרכם לומר לנו שעברנו את קו הגבול הדק שבין נטייה לשתייה מופרזת ובין התמכרות לאלכוהול.

הכול מתחיל מהתחלה אחת פשוטה

ככל שנקדים לקבל טיפול, נוכל למנוע השלכות חמורות של האלכוהוליזם על הבריאות ואורח החיים שלנו. קל בהרבה להשתלט על התמכרות בתהליכי התהוות מאשר אורח חיים שהשתרש בנו שנים. מרכז אמיל מעמיד לרשותך תוכנית טיפולים מגוונת ובליווי אנשי מקצוע מובילים בתחום. למידע נוסף על תהליך גמילה מהימורים ועד סמים נרקוטיים בסביבה טיפולית תומכת, ניתן להתקשר כעת למספר 09-7684848.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here