בן ממשיך

בן ממשיך
קרדיט - Canva

המבנה המשפטי הייחודי של המושבים, וגם היחסים המורכבים במשפחות של חברי המושבים, מייצרים סיטואציות שמחייבות סיוע משפטי. בפרט ישנה הסוגיה של בן ממשיך – אותו ילד או נכד שנבחר להמשיך את האחיזה המשפחתית בנחלה ולהיות זה שמחזיק בה כשההורים הולכים לעולמם. במשרד עו"ד שדה ושות' מטפלים בכל המקרים הקשורים לבנים ממשיכים במקצועיות רבה ולא פחות מכך ברגישות מרבית.

דגשים חשובים לגבי בן ממשיך

* בן ממשיך כשההורים עדיין בחיים – מינוי הבן הממשיך מתבצע כמובן כשההורים עדיין בחיים. בשלב זה נרשמות זכויות הבן הנבחר באגודת המושב כחבר אגודה לצד הוריו, והוא מנוע מלבצע פעולות משמעותיות ובפרט לא רשאי למכור את המשק שכן המשק אינו שלו. במקרים שבהם נוצרים חילוקי דעות כדאי להתייעץ עם עורך דין מיומן. גם כשהמטרה היא העברת כלל הזכויות לבן, עקב נסיבות ייחודיות, נדרשת עזרת עורך דין.

* ביטול המינוי – החיים במאה ה-21 דינמיים מאוד, ולכן ייתכנו מצבים שבהם ההורים מבקשים לחזור בהם ממינוי הבן הממשיך. זוהי עוד סיטואציה סבוכה, מפני שלאחר השלמת ההליך מול רשות מקרקעי ישראל, האגודה השיתופית והסוכנות היהודית, לא ניתן לבטל סתם כך את ההתחייבות. מומלץ לקבל ייעוץ מותאם אישית מעורך דין.

* פער בין צוואה לבין מינוי בן ממשיך – בשנים האחרונות התקבלו לא מעט פסיקות בנושא הרגיש, לאחר שהתגלה פער בין הצוואה של ההורים לבין מינוי הבן הממשיך. בתי המשפט עשויים לפרש את הצוואה בדרכים שונות, ולכן ישנה חשיבות רבה לייצוג של עורך דין מומחה בתחום.

בקיאות יוצאת דופן

המושבים, ובפרט סוגיית בן ממשיך והתהליכים מול הרשויות וגם בתוך המשפחה, מחייבים כאמור בקיאות ספציפית מאוד. זהו אחד מתחומי המומחיות העיקריים של משרד עו"ד שדה ושות', ובהתאם איכות השירות הניתנת לכל מי שפונה לעזרת צוות המשרד. עורכי הדין רן שדה וד"ר שושנה שדה מקפידים להתנהל בזמינות גבוהה וביושרה מוחלטת, וכן לספק חוות דעת והמלצות בגובה העיניים ובדרך שמאפשרת קבלת החלטות מיטביות ע"י כל המעורבים בנושא. במקרים שמגיעים להכרעת בית משפט השירות כולל ייצוג נחוש

עסקים נוספים במגזין
מעצבת פנים ברחובות
עיצוב פנים הוא תחום מבוקש מאוד. חללים שונים עוברים תהליך...
טיפול פסיכולוגי בצפון
טיפול פסיכולוגי אינו נחשב למותרות ועם שגרה לחוצה ומאתגרת כמו...
אותיות גרפולוגיה
פנו בהקדם אל גרפולוג מומחה
אותיות גרפולוגיה גרפולוגיה הוא מקצוע שבוחן לעומק את כתב היד של...
עבירות מין- תחום רגיש במיוחד במשפט הפלילי
עבירות מין הן נושא רגיש במיוחד בתוך המשפט הפלילי. ההתייחסות...
עורך דין לענייני צוואה
עורך דין לענייני צוואה עורך צוואות ומייצג לקוחות כאשר מתעוררות...
מקרן להשכרה
במידה ואתם מארגנים הקרנה עבור קהל גדול של כל דבר...
רנטגן עד הבית
בדיקות רפואיות שיש לבצע במרפאה או בבית חולים עשויות להיות...
תרופות במחירים הזולים ביותר שתוכלו למצוא
אם חשבתם לקנות שוב ויאגרה בישראל ונחרדתם מהמחיר, למה לא...
הדרך הנכונה לעשות שיפוצים בבית
רבים מאיתנו חושבים מידי פעם על שיפוץ שהם היו רוצים...
פינות אוכל מאלומיניום לגינה: השילוב המושלם בין עמידות ועיצוב
פינות אוכל לגינה עשויות מאלומיניום מציעות את השילוב המושלם בין...
דילוג לתוכן