בן ממשיך

בן ממשיך
קרדיט - Canva

המבנה המשפטי הייחודי של המושבים, וגם היחסים המורכבים במשפחות של חברי המושבים, מייצרים סיטואציות שמחייבות סיוע משפטי. בפרט ישנה הסוגיה של בן ממשיך – אותו ילד או נכד שנבחר להמשיך את האחיזה המשפחתית בנחלה ולהיות זה שמחזיק בה כשההורים הולכים לעולמם. במשרד עו"ד שדה ושות' מטפלים בכל המקרים הקשורים לבנים ממשיכים במקצועיות רבה ולא פחות מכך ברגישות מרבית.

דגשים חשובים לגבי בן ממשיך

* בן ממשיך כשההורים עדיין בחיים – מינוי הבן הממשיך מתבצע כמובן כשההורים עדיין בחיים. בשלב זה נרשמות זכויות הבן הנבחר באגודת המושב כחבר אגודה לצד הוריו, והוא מנוע מלבצע פעולות משמעותיות ובפרט לא רשאי למכור את המשק שכן המשק אינו שלו. במקרים שבהם נוצרים חילוקי דעות כדאי להתייעץ עם עורך דין מיומן. גם כשהמטרה היא העברת כלל הזכויות לבן, עקב נסיבות ייחודיות, נדרשת עזרת עורך דין.

* ביטול המינוי – החיים במאה ה-21 דינמיים מאוד, ולכן ייתכנו מצבים שבהם ההורים מבקשים לחזור בהם ממינוי הבן הממשיך. זוהי עוד סיטואציה סבוכה, מפני שלאחר השלמת ההליך מול רשות מקרקעי ישראל, האגודה השיתופית והסוכנות היהודית, לא ניתן לבטל סתם כך את ההתחייבות. מומלץ לקבל ייעוץ מותאם אישית מעורך דין.

* פער בין צוואה לבין מינוי בן ממשיך – בשנים האחרונות התקבלו לא מעט פסיקות בנושא הרגיש, לאחר שהתגלה פער בין הצוואה של ההורים לבין מינוי הבן הממשיך. בתי המשפט עשויים לפרש את הצוואה בדרכים שונות, ולכן ישנה חשיבות רבה לייצוג של עורך דין מומחה בתחום.

בקיאות יוצאת דופן

המושבים, ובפרט סוגיית בן ממשיך והתהליכים מול הרשויות וגם בתוך המשפחה, מחייבים כאמור בקיאות ספציפית מאוד. זהו אחד מתחומי המומחיות העיקריים של משרד עו"ד שדה ושות', ובהתאם איכות השירות הניתנת לכל מי שפונה לעזרת צוות המשרד. עורכי הדין רן שדה וד"ר שושנה שדה מקפידים להתנהל בזמינות גבוהה וביושרה מוחלטת, וכן לספק חוות דעת והמלצות בגובה העיניים ובדרך שמאפשרת קבלת החלטות מיטביות ע"י כל המעורבים בנושא. במקרים שמגיעים להכרעת בית משפט השירות כולל ייצוג נחוש

עסקים נוספים במגזין
מקפיא תעשייתי
בניית חדרי קירור ומקפיאים תעשייתיים
בניית חדרי קירור כרוכה במספר שלבים ליצירת סביבות מבוקרות לאחסון...
מה באמת כדאי לעשות כשיש בעיה במחשב הנייד
אם גם אתם התחלתם לעבוד בשנים האחרונות בעזרת מחשב נייד,...
קוסמטיקאית בתל אביב
קוסמטיקאית בתל אביב
אנחנו רואים בטלוויזיה או באינטרנט נשים מוכרות אשר גילן אינו...
אילוף גורים לצרכים
אילוף כלבים בצפון
באזור הצפון בישראל ישנם מספר מאלף כלבים בצפון שיכולים לסייע...
בניית ממד מחיר
שנים ניסיתם לדחות את העניין הזה, אך היום כבר ברור...
קונזולי
עבור מי שלא מגיע מהתחום, קונזולי היא לא מילה שמצלצלת...
צלם אחד לכל אירוע
לא משנה איזה אירוע אתם עומדים לחגוג בקרוב. בין אם...
הסרת שיער בלייזר בפנים לנשים
טיפול בפיגמנטציה בפנים
פיגמנטציה של הפנים, המאופיינת בכתמים כהים, גוון עור לא אחיד...
עורך דין תביעות סיעוד
מומחה לענייני תביעות סיעוד
עורך דין תביעות סיעוד הם אנשי מקצוע משפטיים המתמחים בטיפול...
ממ"ד מחיר
מחיר של ממ"ד
ממ"ד מחיר משתנה בהתאם לתנאי השוק וסנטימנט המשקיעים. נכון לתאריך...
דילוג לתוכן